Neler yeni

Tweak Veency

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Veency
Yazar : Saurik (Jailbreakın babası )
Sürüm : iOs 8.0 altında çalışmayacağı , 8.0 ve 8.1 de çalıştığı yazılmış.
Sürüm konusu tam bir muamma ben yabancı forumlarda araştırıp iOs 10 için çalıştığını duydum denedim ve oldu,iOs 11 için deneyen olmamış.
Tweak ne işe yarar? : Tweak cihazınızı bilgisayara yansıtır ve kontrol etmenizi sağlar.
Nasıl çalışır? : Bilgisayarla aynı ağda yani aynı wifi ağına bağlı olmalısınız.

Veency aktif etmelisiniz.
Wifi ayarlarına girip i tuşuna basıp ;

Burdaki ip adresinizi almalısınız.
Bilgisayarınıza bir vnc programı kurmalısınız
Ben realvnc.com dan indirdiğim vnc programını kullandım.

Ip adresi olarak wifideki i ye basınca aldığınız ip adresini girip bağlanmalısınız.
Şifre belirlediyseniz şifreyi sorar,şifreyi girin.
Realvnc de mouse sol tuşu ekrana basmaya , sağ tuş ana menüye dönmeye , kaydırma olan orta tuşa basınca ekranı kapatıp açmaya yarıyor.
Klavyenizle yazdıklarınız ekrana geçiyor ama türkçe karakterler işlemiyor.

Memnun kaldım mı? : Ms problemi oluyor,aynı wifi ağına bağlı olduğum halde azda olsa ms problemi yaşadım.Ama genel olarak memnunum.

Güvenilirlik : Yapımcısı saurik , güvenip güvenmemek size kalmış sonuçta kullandığınız jailbreak sisteminin ilk kurucusu kendisi :) Kısaca güvenilir.

iOs 11 için deneyecek yürekli arkadaşlarımız olursa konuyu düzenlerim :) Forumlarda deneyipte elmada kalan görmedim , herkes denemekten çekinmiş.Sürüm olarak iOs 8.0 8.1 diyor ama iOs 10.2.1 de çalıştı.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
iOS 11'de sakın denemeyin. Birincisi çalışmıyor, ikincisi hasara yol açabilir. 10.3.1'de de denemiştim, çalışıyor. Pek kullanışlı bir Tweak değil. Bilgisayardan kontrol düşündüğümüz kadar akıcı değil maalesef.

Son düzenleme:

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iOS 11'de sakın denemeyin. Birincisi çalışmıyor, ikincisi hasara yol açabilir. 10.3.1'de de denemiştim, çalışıyor. Pek kullanışlı bir Tweak değil. Bilgisayardan kontrol sandığınız düşündüğümüz akıcı değil maalesef.
Hocam yorumun için teşekkürler bilgilendirici oldu.
Evet ms problemi oluyor ama telefon şarjdayken kalkıp bakmak zorunda kalmadan telefona girebiliyorum.O kadar ezmemek lazım bana güzel geldi yani :)

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
IOS 7.1.2 de kullanmış olduğum bir Tweak ve gerçekten bana göre süper ötesi bir Tweak’dir..

Neler yapardım bu Tweakle:

- iFile’yi yansıtırdım PC’ye Tema ,widget değişimini yapardım

Favori bir Tweak’dir benim için..

Maalesef Güncelleme almadı daha sonra..

Tweak kendisi IOS 7.0.4 ve 7.1.2 de Tam çalışıyordu..

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Ben iOS 11.1.2 de denemiştim çalışmadı
Kaldırırken baya uğraştırdı manuel kaldırdım
Başka bir tweak denerken elmada kalmıştım
Dikkatli olmak lazım

Tips
Tips
Üst Alt