Neler yeni

unc0ver ~ iOS 11.0 - 14.8 Jailbreak!

kralibq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu 4K cihaz desteğine ben ümidimi kestim. Elimizde patladı 5S’ler, 6’lar. Bugün hiç Twitter’da gelişmede yaşanmadı zaten. Ne yapalım kaderimiz böyleymiş. Çekmeceye bir İPhone daha girecek (Şimdiye kadar kullandığım tüm İPhone’ları güncelleme destekleri bitince, artık doğru düzgün çalışmayınca çekmeceye attım). İPhone X 12.1.4 ile devam yola JB falan yapmayacağım kimseyede önermem. XS almış adam JB bekliyor yazık değil mi o telefona! Yani ben 14.000 TL versem bırak JB yapmayı elimi sürmem, vitrine koyarım telefonu kutusunun içinde. Ayrıca bir şey daha söylemek isterim; o eski JB’ler kalmadı. Evet! Kalmadı çünkü artık işin içinde para var. Parası olan JB yapıyor. Bakın JB ücretsiz ama Para derken demek istediğim telefonun modeli. 3000 TL ve üzeri bir fiyata İPhone alanlar (6S ve üstü) en şanslı kişiler. 1. Sınıf insanlar. Ama 2000 TL ve altı (İPhone 6 ve altı oluyor genellikle) 2. sınıfdır, önemsizdirler, garibandırlar. En şanssız kişiler biziz. Koskoca 5S ve 6 bile JB alamıyorsa vay halimize. Ulan bu 2 telefon olmasaydı ne 7 vardı ne 6S vardı ne de X vardı. 5S donanımın temellerini attı (Touch İD, 64 bit işlemci), 6 tasarımın temellerini attı (büyük ekran,
ince tasarım). Bu iki telefona Apple’ında bunlarında bir borcu var. 5S ve 6 ne olursa olsun gönülleri fetheden 2 efsane telefon olarak hafızalarda kalacak. Bakarsanız 5S ve 6 döneminde çıkan hiç bir telefon yok piyasada artık. Hepsi öldü. Ama ikisi hala sapasağlam ve çoğu amiral gemilerine taş çıkartır. Ama işte ne Apple artık önem veriyor nede geliştiriciler önem veriyor. Buda artık İOS 13’ün tanıtımına kadar devam eder daha sonra zaten JB desteği olmayan, artık güncelleme desteğide olmayan 5S ve 6 kalıyor zaten.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
para varsa huzur var boşu boşuna söylemiyorlar :)

SamoeJX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu 4K cihaz desteğine ben ümidimi kestim. Elimizde patladı 5S’ler, 6’lar. Bugün hiç Twitter’da gelişmede yaşanmadı zaten. Ne yapalım kaderimiz böyleymiş. Çekmeceye bir İPhone daha girecek (Şimdiye kadar kullandığım tüm İPhone’ları güncelleme destekleri bitince, artık doğru düzgün çalışmayınca çekmeceye attım). İPhone X 12.1.4 ile devam yola JB falan yapmayacağım kimseyede önermem. XS almış adam JB bekliyor yazık değil mi o telefona! Yani ben 14.000 TL versem bırak JB yapmayı elimi sürmem, vitrine koyarım telefonu kutusunun içinde. Ayrıca bir şey daha söylemek isterim; o eski JB’ler kalmadı. Evet! Kalmadı çünkü artık işin içinde para var. Parası olan JB yapıyor. Bakın JB ücretsiz ama Para derken demek istediğim telefonun modeli. 3000 TL ve üzeri bir fiyata İPhone alanlar (6S ve üstü) en şanslı kişiler. 1. Sınıf insanlar. Ama 2000 TL ve altı (İPhone 6 ve altı oluyor genellikle) 2. sınıfdır, önemsizdirler, garibandırlar. En şanssız kişiler biziz. Koskoca 5S ve 6 bile JB alamıyorsa vay halimize. Ulan bu 2 telefon olmasaydı ne 7 vardı ne 6S vardı ne de X vardı. 5S donanımın temellerini attı (Touch İD, 64 bit işlemci), 6 tasarımın temellerini attı (büyük ekran,
ince tasarım). Bu iki telefona Apple’ında bunlarında bir borcu var. 5S ve 6 ne olursa olsun gönülleri fetheden 2 efsane telefon olarak hafızalarda kalacak. Bakarsanız 5S ve 6 döneminde çıkan hiç bir telefon yok piyasada artık. Hepsi öldü. Ama ikisi hala sapasağlam ve çoğu amiral gemilerine taş çıkartır. Ama işte ne Apple artık önem veriyor nede geliştiriciler önem veriyor. Buda artık İOS 13’ün tanıtımına kadar devam eder daha sonra zaten JB desteği olmayan, artık güncelleme desteğide olmayan 5S ve 6 kalıyor zaten.

Yürek parçaladın be kral

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Evet arkadaşlar pwn20wnd yani uncover ego kasarken insanları trollerken başka bir abimiz ios 12 A7/A8/A9 için bir araç geliştiriyor üstelik uncover’a göre kat kat daha stabil ve istikrarlı çalışacağını söylüyor jake jamesin ve pwn20wnd’in yazdıkları kodla dalga geçiyor Twitterda githubda demoyla ilgili açıklama yapmış abimiz

Muratsaltt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Evet arkadaşlar pwn20wnd yani uncover ego kasarken insanları trollerken başka bir abimiz ios 12 A7/A8/A9 için bir araç geliştiriyor üstelik uncover’a göre kat kat daha stabil ve istikrarlı çalışacağını söylüyor jake jamesin ve pwn20wnd’in yazdıkları kodla dalga geçiyor Twitterda githubda demoyla ilgili açıklama yapmış abimiz

Umarım akıllanırlar

Muratsaltt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Umarım akıllanırlar

sariiumiit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
9581
Mesaj düzenlendi:

ios sıktı uzun zamandır jbsiz telefon geçen arkadaşın android tabanlı telefonu kullandım herşeyde özgürlük var hayatta vazgeçmem dediğim iostan vazgeçicem gerçekten

Son düzenleme:

caglar_fb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Bende sırf jb nin hatrina bu kadar bekleyip çile cekiyorum yoksa çoktan sd845 li bir 6splus fiyatına androidli bir telefon aldım alicam yani valla kendileri bilirler

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Yani ben alışkanlıklarımdan vazgeçemem. Android kullanamam yani. O yüzden arkadaş Android’e geçince kullandığı X’i ben aldım. Ve hep güncelleyeceğim. Apple şimdi haklı. Eskiden güvenilir insanlar vardı o zamanlar Apple yinede yapmayın JB derdi biz de kızardık. Şimdi köküne kadar haklılar. Bu Pwn20wnd ve Jake James’a ne kadar güvenebiliriz? Belki o uygulamalar veri topluyor. Kimseye güven yok artık. Jailbreak devri bitti. Pangular, Evasi0n’lar, PwnageTool’lar, Redsn0w’lar, Taig’ler kalmadı artık. Apple bence İOS 13’de öyle karmaşık yazmalı ki kodları, güvenlik araştırmacıları pes edecek. Exploit bulamayacaklar bile. Ve bir daha soruyorum bu Pwn20wnd ve Jake James gibi daha dünün çocuklarına kim güvenebilir? Eski geliştiriciler varya şimdi çıkıp gelseler bırak yazılımı komple donanımıyla telefonum onlara feda olsun. Ama işte o güzel adamlar beyaz atlarına binip çekip gittiler.

Mami0101

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Selamün aleyküm. Hocam ben telefona jb atmak için 12.2 betayı yükledim. 12.1.1 versiyonunuda ipsw dosyasını her siteden indirdim itunesten attım bilinmeyen bir hata oluştu dedi. 12.1.1 profilini aradım oda piyasada yok. Varmıdır buna bir çözüm?

Ekli dosyalar

sariiumiit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yani ben alışkanlıklarımdan vazgeçemem. Android kullanamam yani. O yüzden arkadaş Android’e geçince kullandığı X’i ben aldım. Ve hep güncelleyeceğim. Apple şimdi haklı. Eskiden güvenilir insanlar vardı o zamanlar Apple yinede yapmayın JB derdi biz de kızardık. Şimdi köküne kadar haklılar. Bu Pwn20wnd ve Jake James’a ne kadar güvenebiliriz? Belki o uygulamalar veri topluyor. Kimseye güven yok artık. Jailbreak devri bitti. Pangular, Evasi0n’lar, PwnageTool’lar, Redsn0w’lar, Taig’ler kalmadı artık. Apple bence İOS 13’de öyle karmaşık yazmalı ki kodları, güvenlik araştırmacıları pes edecek. Exploit bulamayacaklar bile. Ve bir daha soruyorum bu Pwn20wnd ve Jake James gibi daha dünün çocuklarına kim güvenebilir? Eski geliştiriciler varya şimdi çıkıp gelseler bırak yazılımı komple donanımıyla telefonum onlara feda olsun. Ama işte o güzel adamlar beyaz atlarına binip çekip gittiler.

Bu kişiler neden bıraktı bu işleri

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
UMudunuzu kesin saurik uncover a cevap bile vermemiş

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Başka bir abimiz uncoverdan işi devraldı arkadaşlar umutları tüketmeyin

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İkon sayısını arttırmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
daha kimse bişide yazmuor herkes umudu kesmiş

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
11.4.1 de jb yapmışıtım ip6 güncelleyen kafamı ben.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İp6 İos 11.0.1 electrada ilk günden tek bir kez sorun yaşamadım, her türlü uyumsuz eski tweakleri kurdum sildim banamısın demedi. Bi heves uğruna güncelledik, şimdi çaresiz JB bekliyoruz, umarım bir yol bulurlar..

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu kişiler neden bıraktı bu işleri
Hocam hepsini Apple bitirdi. O dönem şartlarına göre bakarsak JB yasal değil illegal bir işti. Ayrıca exploit bulmanın o döneme göre bir zorluğu vardı. Ama bu kadar bekletmezdi. Bir sürüm çıkardı atıyorum işte mesela İOS 5.1 çıkışından 2-3 hafta sonra da JB çıkardı. İşte Apple bu adamları tehdit etti, zorladı bazıları korkup bıraktı, bazıları ise yoluna bir süre daha devam edebildi. Şu an çoğu Tweak’dir, yazılımdır bu işlerle uğraşıyorlar, bazılarıda emekli oldu. Pangu mesela araç çıkarmadı İOS 9’dan beri ama para kazanıyorlar hala.

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sparkey. Twitter hesabı @İBSparkes. Kendisi şu an Unc0ver’da kullanılan voucher_swap ve v3ntex’den daha hızlı, daha stabil bir exploit buldu. Bu exploit A7-A8 ve A9 cihazları kapsıyor.

kralibq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sparkey. Twitter hesabı @İBSparkes. Kendisi şu an Unc0ver’da kullanılan voucher_swap ve v3ntex’den daha hızlı, daha stabil bir exploit buldu. Bu exploit A7-A8 ve A9 cihazları kapsıyor.

buldu bulduda bi acıklasa artık hem o rahatlasım hem biz :)

dplali

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Substrate yerine Substitute kullanabilirler belki. Zamanında Saurik bir türlü Substrate çıkaramayınca İOS 11’e Comex ondan önce Substitute ile halletti işide çok şükür Tweak kurabiliyorduk.

Restless

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
JB tuşuna bastıktan sonra exploiting 27/38 de "Extracting Cydia" da bekliyor 15 dk oldu. Ne yapmam lazım?

Tips
Tips
Üst Alt